Adjunct Faculty

David J. Abeshouse

Diana G. Adams

Donna Aldea '98

Rev. Msgr. John A. Alesandro '94

Leila A. Amineddoleh

Thomas F. Anderer

Gail I. Auster

Evan R. Barouh '87

Kevin Baum ‘10

Peter Jay Bernbaum

Hon. Stuart M. Bernstein '90

Hon. Joseph F. Bianco

Neil R. Blecher

Richard F. Broude

William J.T. Brown

Sherrod Lewis Bumgardner

Jamie Burke

Heather M. Butts '97

Jennifer M. Cabrera Cammorata

Daniel T. Campbell

John G. Campbell

Meghan E. Cannella  '07

Nicholas M. Cannella '75

George J. Cappiello, Jr.

Hon. Kevin J. Carey

Daniel D. Chu '97

Millicent Y. Clarke

John Collen

Hon. Francis G. Conrad

Paul F. Corcoran '71

Eric Corngold

Melissa P. Corrado '87

John F. Corrigan '11

Ira S. Cure

Hon. Melanie L. Cyganowski

Douglas E. Deutsch '96, '01

Hon. Robert D. Drain

Peter Dunne

Ford Elsaesser

Jeffery B. Fannell  '96

Robert J. Feinstein

Karen P. Fernbach '77

Marjory D. Fisher

Marilyn A. Filingeri '06

Erica B. Fine

Martin S. Flaherty

Hon. James L. Garrity, Jr. '80

Jennifer M. Gilroy-Ruiz '92

Anthony P. Giustino '90

Jeffrey A. Goodstein

Kimathi Gordon-Somers

Christopher F. Graham

Ignatius A. Grande

Hilary Grasso

Robert M. Harrison

Elizabeth M. Hecht

William C. Heuer '97

Henry E. Hildebrand

Dillon E. Jackson

Rhonnie B. Jaus

Aimee L. Kaplan

Scott E. Kessler

Linda Kevins

Richardo I. Kilpatrick

Melissa C. King '09

Erik D. Klingenberg  '93

Margaret N. Kniffin

William Z. Kransdorf

Hon. Rory I. Lancman

Lawrence F. Landgraff  '71

Jay Larry '07

Brad A. Leventhal

Richard Lieb

Kiera LoBreglio '05

Dennis E.A. Lynch

Scott J. Mandel

Michael M. Mariani '75

Joseph L. Marino '75

Martin M. Marshak

David R. Marshall

Deirdre A. Martini

Hon. Edward W. McCarty, III '70

Patrick L. McCloskey '68

Joseph A. McCormack '86

Robert D. McCreanor

Mark A. Meyer '71

Charles E. Miller

Robert William Moeller

Scott E. Mollen '72

Hon. Cecelia G. Morris

Mary Noe '87

Guy P. Novo

Teresa Ombres

Alec P. Ostrow

Rachel R. Paras

Robert E. Parella

Biagio Pilato '94

Debra Lynn Pomodore

Christopher J. Portelli

Hon. C. Raymond Radigan '83

Nancy B. Rapoport

Kevin A. Reilly '81

Lucas A. Rezende '12

Thomas O. Rice '68

Lisa Rivera

Hon. Reinaldo E. Rivera '76

George L. Roach '76

Peter T. Roach '78

Amy Lynn Roehl

Troy G. Rosasco '89

Adam L. Rosen

Heath D. Rosenblat '02

Robert M. Rosh

Hon. Israel Rubin '50

C. Mario Russell

Molly E. Sachson '10

Jonathan S. Sack 

Laura Saft

Joseph P. Salvo '89

Barbara J. Scheiner

Martin E. Schloss

Lisa Schreibersdorf '84

Jonathan R. Sennett

Hon. Brendan L. Shannon

Joseph P. Sieger

Kenneth P. Silverman

Lewis A. Silverman

Vincent F. Stempel '82

Hon. Elizabeth S. Stong

Elaine Gail Suchman

Kim Susser

Nancy M. Thevenin

Barbara G. Traub

Hon. Alan S. Trust

Mahesh Uttamchandani

Michael F. Vecchione '84

Daniel J. Ventricelli '87

Glen M. Vogel '99

Mark R. von Sternberg

Hon. William D. Wall

Hon. Mary F. Walrath

Paul R. Walsh '92

Thomas J. Weber

Peter A. Weinstein

James M. Wicks '89

Dianne O. Woodburn '00

Andrea J. Worden

Joseph P. Zammit

Robert M. Zinman